Wiadomości

TRUCK & BUS – ogólnopolskie działania policyjne w powiecie grudziądzkim

Data publikacji 16.05.2019

Ogólnopolskie działania Truck & Bus odbyły się wczoraj (15.05.2019) w całej Polsce. W powiecie Grudziądzkim wzięło w nich udział 18 policjantów Wydziału Ruchu Drogowego. Głównym celem akcji jest eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób i rzeczy.

Wczoraj (15.05.2019) od wczesnych godzin rannych kujawsko-pomorscy policjanci ruchu drogowego włączyli się w ogólnopolskie działania pod kryptonimem "TRUCK & BUS". Podczas prowadzonych działań funkcjonariusze zwracali przede wszystkim uwagę na: stan techniczny i wyposażenie pojazdów, czas pracy kierowców, sposób przewożenia osób i rzeczy.

W powiecie grudziądzkim w akcji udział wzięło 18 policjantów, którzy skontrolowali w sumie 89 samochodów, w tym 3 autobusy i 62 pojazdy ciężarowe. Funkcjonariusze zatrzymali 13 dowodów rejestracyjnych i uniemożliwili dalszą jazdę 1 kierującemu. Policjanci stwierdzili również nieprawidłowo zabezpieczony ładunek w 3 pojazdach.

Na kierowcach i przewoźnikach obsługujących przejazdy pasażerskie ciąży ogromna odpowiedzialność. Od ich kwalifikacji i rzetelności zależy zdrowie, a nawet życie osób podróżującej autobusami i tzw. busami. Policjanci już zapowiadają podobne akcje w przyszłości.

Publikacja: sierż. sztab. Maciej Szarzyński