„Bezpieczny Internet” tematem kolejnej Akademii Bezpieczeństwa - Wiadomości - KMP w Grudziądzu

Wiadomości

„Bezpieczny Internet” tematem kolejnej Akademii Bezpieczeństwa

Data publikacji 11.10.2019

Internet to kopalnia możliwości i okno na świat, w którym obok wartościowych treści i odpowiedzialnych internautów, spotykamy drastyczne obrazy i agresywnych użytkowników. Między innymi właśnie te zagadnienia były tematami kolejnej „Akademii Bezpieczeństwa”- przedsięwzięcia profilaktycznego wspieranego przez Komendę Miejską Policji w Grudziądzu.

Wczoraj (10.10.2019) odbyły się kolejne spotkania z dziećmi w ramach przedsięwzięcia profilaktycznego wspieranego przez Komendę Miejską Policji w Grudziądzu  pod nazwą „Akademia Bezpieczeństwa” realizowanego we współpracy z kinem Helios, Strażą Miejską, Ośrodkiem Doradztwa i Doskonalenia Zawodowego Nauczycieli oraz Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną.

W  czterech spotkaniach poprzedzających seanse filmowe dla klas szkół podstawowych wzięło udział łącznie kilkuset uczniów. Celem spotkań było uświadomienie młodzieży niebezpieczeństw jakie niesie za sobą nieumiejętne korzystanie z Internetu.

Ważne informacje przekazywali: policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu oraz pedagog Sławomir Uziembło z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Grudziądzu.

Publikacja: sierż. sztab. Maciej Szarzyński
  • policjantka zwraca się do widowni
  • policjantka mówi o zagrożeniach wynikających z nieumiejętnego korzystania z internetu
  • Pedagog przeprowadza z dziećmi warsztaty zajęciowe
  • policjantka mówi o zagrożeniach jakie młodzież może napotkać korzystając z internetu
  • widownia słucha prelekcji policjantki